Hej, Cześć, Witam, Dzień Dobry, a nawet Szanowni Państwo,

Wybierz jedno, które najbardziej Ci pasuje :)

 

RODZICIELSTWO BLISKOŚCI

 

Jeśli trafiłeś na tego bloga, to zgaduję, że interesują Cię informacje dotyczące wychowania dzieci. Stworzyłem więc ten poradnik, aby przedstawić w nim kilka artykułów, od których dobrze jest zacząć lekturę tego bloga i które definiują moje podejście do wychowania, do rodzicielstwa i do życia.

Znajdziesz w nim również trochę historii tego, od czego się to wszystko zaczęło.

 

WYCHOWANIE DZIECI

 

1. Najlepszy sposób, żeby wychować swoje dzieci bez krzyku – jest taki? Ano jest.

2. Zasypianie ze łzami w oczach – czyli o tym, że wypłakiwanie się nie jest „najlepszym” sposobem, aby nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania. I że dzieci wcale nie wymuszają na nas niczego swoim wieczornym krzykiem.

3. Niewielka zmiana, która pomogła mi w rodzicielstwie – bardzo niewielka, a bardzo pomogła.

4. Dzień, w którym mój syn ze mnie zrezygnował – nie moja historia, ale służy jako ostrzeżenie dla wszystkich. Oby nikt nie musiał stać się jej narratorem.

5. Dlaczego niektóre dzieci się starają, a inne rezygnują? – no właśnie, dlaczego? Są badania, które to sprawdziły i odpowiedziały na to pytanie.

6. Czy da się wychować dzieci bez karania (i bez nagradzania)? – ja już wiem. A Ty?

7. Czy naprawdę wyrośliśmy na porządnych ludzi? – o tym dlaczego mówienie „mnie tak wychowywali i wyrosłem na porządnego człowieka” jest skrajną nieodpowiedzialnością.

8. Nie próbuj kolejnej „techniki dyscyplinującej”, dopóki tego nie przeczytasz – tytuł sam sugeruje działanie.

9. Dlaczego moje dzieci sprzątają pomimo tego, że nie muszą? – czyli o tym, że marchewka i kij to nie jedyne rozwiązanie na to, aby dzieci nauczyły się sprzątać.

 

O KLAPSACH

 

1. Już nie biję dzieci – mój pierwszy wpis na jakże kontrowersyjny temat dawania klapsów. Do dzisiaj jeden z moich ulubionych.

2, Dajesz klapsa, bo jesteś nieudacznikiem – nowo nawróceni są podobno najbardziej gorliwi, więc i ja miałem epizod, w którym postanowiłem zająć bardzo skrajne stanowisko odnośnie kar cielesnych.

3. Co naprawdę chciałbym przekazać rodzicom stosującym klapsy – na szczęście ostatecznie moje stanowisko stało się dużo bardziej wyważone i mam nadzieję,

4. 9 zasad, które pomogą wam wychować diabła wcielonego – tutaj i o klapsach i o upadku „Rozmów w Toku”, które swego czasu były jednym z lepszych programów, jakie były w telewizji.

 

O RZECZACH, KTÓRE MÓWIMY DZIECIOM

 

Tutaj nie będę rozwijał treści artykułów, bo tytuły mówią same za siebie.

1. 29 rzeczy, które warto mówić do dzieci.

2. Rzeczy, których nie należy mówić do dzieci.

3. Rzeczy, których nie należy mówić do dzieci (część 2).

4. Dwa najgorsze słowa, jakie może usłyszeć chłopiec.

5. Dwa najgorsze słowa, jakie może usłyszeć dziewczyna.

6. Trzy słowa, którymi zabija się dziecięcego ducha.

7. Lista słów, które wzmacniają więzi z tymi, których kochamy.

8. Czy można zastąpić słowo „nie” i dlaczego warto to zrobić?.

 

MOJA WALKA Z FIRMAMI

 

1. Danonki, nie oszukujcie mnie – pierwszy kamień rzucony w marketing firmy Danone, która przez bardzo długi czas twierdziła, że jeden deserek dziennie to minimum, jakie powinniśmy dzieciom oferować.

2. Mleczny Start? Nie, dziękuję. Wybieram zdrowie – o słusznej kampanii edukacyjnej na temat zdrowego żywienia i o jej niesłusznym ambasadorze, który ze zdrowym żywieniem nie ma zbyt wiele wspólnego.

3. Jak firma Danone zareklamować się chciała? – czyli połączenie Danone i NaTemat, którzy wspólnie popełnili tak strasznie manipulacyjny artykuł, że aż oczy się pocą jak się go czyta.

4. Tulleo – reklama, która krzywdzi dzieci – czyli o syropku dla dzieci, który może stworzyć zagrożenie dla naszych dzieci.

5. Jak Aflofarm broni Tulleo przed „bezzasadnymi” oskarżeniami? – odpowiedź firmy Aflofarm na moje zgłoszenie reklamy Tulleo jako sprzecznej z dobrymi obyczajami i wykorzystującej niewiedzę odbiorców.

 

I NA KONIEC NIECO HUMORYSTYCZNIE

 

1. Jak naprawdę wygląda dzień rodzica? – najprawdziwsza historia. Z życia wzięta. Naga prawda.

2. Problemy dzieciństwa, których nasze dzieci nigdy nie zrozumieją – jest tego więcej, niż podejrzewałem.

 

NA „POCZĄTEK” POWINNO WYSTARCZYĆ

 

Mam nadzieję ;)