Niewielka rzecz, którą możemy zrobić, aby nieść pomoc dzieciom

Na 10-lecie akcji Pampers-UNICEF.

1_foto_1024x768

Możliwość czynienia dobra

Uparcie wierzę w to, że w każdym człowieku jest dobro. Że każdy człowiek, w taki czy inny sposób, chce się przyczynić do tego, aby świat stał się lepszym miejscem. Aby jego obecność na Ziemi uczyniła ją choć trochę lepszą, choć trochę radośniejszą. I gdyby tylko ludziom dać możliwość do czynienia dobra tak, aby mogli na własne oczy widzieć efekty, to większość z nich z tej możliwości skorzysta.

Dzisiaj właśnie taką możliwością chciałbym się z wami podzielić.

Jedno proste życzenie

Wyeliminowanie tężca u mam i noworodków. Nam może to się wydawać nieistotnym zagrożeniem, bo w Polsce od wielu lat on nie występuje dzięki rutynowym szczepieniom, ale w wielu krajach na świecie dalej jest on istotnym problemem. Problemem, który wielu rodzinom odbiera ich nowo narodzone dzieci.

O tym też był wczorajszy tekst o marzeniach.

Powyższe życzenie od 10 lat przyświeca Pampers i UNICEF, które za cel postawili sobie całkowite wyeliminowanie tej choroby. Udało im się to już w 17 krajach, takich jak m.in. Ghana, Burkina Faso czy Uganda. Na pomoc czeka jeszcze 20 kolejnych.

Untitled-3

Jedno proste rozwiązanie

Szczepionka. Możemy mieć różne podejście do szczepionek, ale faktem jest, że w ciągu ostatnich 10 lat trwania akcji Pampers-UNICEF, szczepionki przeciwko tężcowi, uratowały życie ponad połowie miliona dzieci (!) w krajach, w których akcja była przeprowadzana (źródło). W roku 2006 odnotowanych zostało 128 tysięcy zgonów z powodu tej choroby, a w roku 2015 już 49 tysięcy.

Liczby są mniejsze, ale w dalszym ciągu są dalekie od zera, które jest ostatecznym celem.

Trzy proste sposoby, aby pomóc

Mamy trzy możliwości okazania naszego wsparcia dla akcji.

3_sposoby

Tutaj jest link do filmu, który możemy obejrzeć i udostępnić. Za udostępnienie wpisu, który czytacie również będę wdzięczny, bo dzięki temu informacja o akcji dotrze do większej liczby ludzi.

Pozostało 20 krajów

Tylko tyle i aż tyle. Wspólnie jednak możemy sprawić, że ta liczba, już i tak mniejsza niż na początku, jeszcze bardziej zmaleje. Szczególnie, że nie potrzeba wiele.

Potrzeba jednak, aby każdy z nas, zrobił coś.

Wpis powstał we współpracy z marką Pampers i UNICEF w ramach akcji „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka”

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
mówię co myślęKamil NowakDominik z Rodzinne porachunkiHafija Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hafija
Gość

Pomagamy!

Dominik z Rodzinne porachunki
Gość

Bardzo cenię sobie takie inicjatywy, gdzie bez wydawania pieniędzy możemy pomóc osobom potrzebującym. Tak też jest i w tym przypadku. Sam od wielu lat kupuję pieluszki Pampers, ale rozumiem, że jest sporo osób dla których mogą one być niewygodne, albo zbyt drogie. Ale udostępnienie posta bądź obejrzenie filmiku nic nas nie kosztuje. Razem możemy więcej.

mówię co myślę
Gość

Ja już pieluszek nie kupuje ale fajnie, że są inne możliwości, bo dzięki temu każdy może pomóc. Obejrzę filmik :)

Kamil Nowak
Gość

Ja też już nie kupuje. Ale inne sposoby na pomaganie też są :)

mówię co myślę
Gość

Najbardziej pasuje mi filmik :)