Weź sobie przerwę

Od wszystkiego.

wydraKażdy z nas ma obowiązki od których z chęcią by odpoczął. Szkoła, praca, rodzice, dzieci, dom, a dla niektórych nawet Internet – obowiązki można mnożyć, a pod każdą dużą kategorią zrobić kilkanaście mniejszych. Zawsze jest “coś” do zrobienia. Jednocześnie mając na koniec dnia kilka wolnych godzin albo wolny weekend, spędzamy go przy najnowszych serialach albo wciągnięci w programy “Dlaczego Ja” czy “Trudne Sprawy”. Dobra, niektórzy jeszcze piją.

Z drugiej strony, jak uda nam się dożyć czegoś więcej niż weekendu, mekki każdego polaka czyli urlopu, to albo planujemy remont albo wylatujemy (bądź, co gorsza wyjeżdżamy) z dziećmi, które darem są, ale odpoczynku to można przy nich zażyć jedynie jak śpią i nie wołają jeść.

Najgorsze jednak, niezależnie od tego czy pozwalasz się smażyć słońcu na balkonie, czy na plaży, są nowoczesne technologie. Nasz smartphone powiadamia, o każdym mailu, o każdej zmianie statusu na facebooku i o każdej krowie, której zapomnieliśmy wydoić. Facebook zaszczepił w nas jakąś chorą czujność na każdego newsa, którego trzeba skomentować od razu, bo z późniejszymi komentatorami nikt się nie liczy. Szokująca wiadomość z ostatniej chwili: z pierwszymi komentatorami też się nikt nie liczy. Facebook jest jedynie uogólnieniem, bo niektórzy tak samo traktują gry online, wykop czy nawet demotywatory.

Seriale są fajne, dzieciaki są jeszcze fajniejsze, a technologie ułatwiają nasze życie, ale jeśli chcemy odpocząć, musimy odpuścić. Potrzebujemy jednego dnia, bez obowiązków. Dnia w którym nic nie musi być zrobione. Potrzebujemy wziąć sobie przerwę. Raz na miesiąc lub raz na kwartał, to zależy od ciebie. Jeden dzień, gdzie nie trzeba pilnować nikogo poza sobą, podczas którego telefon jest wyciszony i którego nie spędzimy emocjonując się wydarzeniami dotyczącymi fikcyjnych postaci (lub historycznych, wszystko jedno).

Wyjedź gdzieś, gdzie nie ma ludzi. Zobacz jaki piękny jest świat, który chciałeś zwiedzać jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Pozwól sobie na odnowienie dziecięcych i młodzieńczych planów na życie i postanów spełnić chociaż jedno. Wybierz się na spacer i wsłuchaj w odgłosy natury. Połóż się na trawie i spójrz na niebo pełne marzeń. Wskocz nocą do jeziora.

Przejmuj się mniej, żyj zdecydowanie więcej.

Prawa do zdjęcia należą do Brian.

Jeśli dotarliście do tego momentu, to po pierwsze jest mi niezwykle miło. Byłbym też niezwykle wdzięczny, gdybyście uznali ten artykuł za warty udostępnienia dalej, bo dzięki temu będzie on miał szansę trafić do kogoś, kto być może również potrzebuje go przeczytać.

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
admin
Gość
admin

test