Sprawdzony sposób, aby nauczyć dzieci oszczędzania (i czegoś równie ważnego)

Jak nauczyć dzieci oszczędzania? Wszystko zaczyna się od kieszonkowego

„Oczywiście w przypadku kieszonkowego każdy ma swoje indywidualne zasady. Jedni dają raz na tydzień, inni raz na miesiąc, a jeszcze inni w ogóle nie dają. Niektórzy dają mniej, niektórzy więcej, a niektórzy wysokość kieszonkowego uzależniają od wieku dziecka. Nie chcę tutaj jednak wchodzić w indywidualne rozwiązania obecne w każdym domu, bo to jest dość indywidualna sprawa. Niemniej osobiście uważam, że otrzymywane kieszonkowe jest dla dziecka dość istotne, gdyż bardzo często jest pierwszym (i dość długo jedynym) kontaktem dziecka z pieniędzmi. W jaki inny sposób, niż poprzez praktykę, miałoby się nauczyć nimi posługiwać? Jak nie wydawać ich na niepotrzebne rzeczy? Jak inaczej, niż empirycznie, mogłoby się nauczyć, które rzeczy są warte kupienia, a które nie? Skąd miałoby wiedzieć kiedy warto coś kupić, a kiedy warto poczekać i odłożyć pieniądze na coś innego?

I jak przejść od kieszonkowego i nauki posługiwania się pieniędzmi do samego oszczędzania?”

Dlaczego ten tekst jest cytatem? I gdzie jest jego pozostała część? Już wyjaśniam

Powyższy tekst w całości trafił na stronę konkursu Mistrz Oszczędzania i tam bierze udział w pojedynku drużyn, który ma zdecydować czyje pomysły na oszczędzanie bardziej wam się podobają (drużyna kobiet vs. drużyna mężczyzn). Także zapraszam do pełnej wersji powyższego tekstu (klik) i do głosowania na naszą drużynę jeśli sposób się spodoba. Dodatkowo osoby, które zgłoszą swój własny pomysł na oszczędzanie, mają szansę wygrać jedną z kilku nagród (słyszałem coś o wycieczkach, elektronicznych deskorolkach i jeszcze chyba o rowerze, ale to już sami musicie sprawdzić :).

Jeśli dotarliście do tego momentu, to po pierwsze jest mi niezwykle miło. Byłbym też niezwykle wdzięczny, gdybyście uznali ten artykuł za warty udostępnienia dalej, bo dzięki temu będzie on miał szansę trafić do kogoś, kto być może również potrzebuje go przeczytać.

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PaulnaAnna MariaBlogOjciecJarosławKamil Nowak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia Wawrzycka
Gość

Ja na razie zaczęłam od nauczenia oszczędzania siebie, żeby potem bez hipokryzji uczyc moją córkę :)

Kamil Nowak
Gość

Bardzo słusznie, nie ukrywam :)

Jarosław
Gość

Chodzi o to, żeby samemu dawać sobie kieszonkowe, czy mowa o dzieciach?

Anna Maria
Gość
Anna Maria

Dawno temu natknełam się na ten artykuł i sposób oszczędzania dla dzieci i wydał mi się szalenie interesujący. Teraz mam już własne dziecię i potrzebuję tego wpisu ?. tymczasem klik przekierowuje mnie na stronę banku i nie widzę tam już tego konkursu… Czy jest gdzieś w Internecie miejsce, gdzie mogę zobaczyć ten wpis z Twoim pomysłem w całości? Pozdrawiam serdecznie,

Paulna
Gość

Myślę, że dobrym pomysłem będzie założenie dziecku konta w banku, żeby nauczyć je oszczędzać.