Pięć słów, które wszystkie dzieci chcą usłyszeć

Nieraz jest tak, że szukamy odpowiedzi na różne pytania dotyczące rodzicielstwa w książkach, pytamy ekspertów, dziecięcych psychologów, a jak się okazuje, czasami najbardziej trafną odpowiedź dostajemy od samych dzieci. Podobnie było i tym razem.

Czytaj dalej. 

 

Jeśli dotarliście do tego momentu, to po pierwsze jest mi niezwykle miło. Byłbym też niezwykle wdzięczny, gdybyście uznali ten artykuł za warty udostępnienia dalej, bo dzięki temu będzie on miał szansę trafić do kogoś, kto być może również potrzebuje go przeczytać.

21
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
MonikamagdziulawaaldeczekFirmyNaPlusAneta Boritzka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość

Czołem. Robisz kapitalną robotę. Nasze dzieci potrzebują dobrego słowa i bezinteresownej pochwały i wsparcia. Niemniej uważam, iż nie tylko one. My dorośli jesteśmy równie powściągliwi w mówieniu innym komunikatów naładowanych dobrą energią. Tak mało mówimy innym miłe słowa. A to zmienia świat i rzeczywistość. Dziękuję za to co robisz. Sam jestem ojcem 9letniej Córki. Przeszliśmy ciężki czas. Wygrałem w sądzie opiekę nad Nią, a jak wiadomo w Polsce ojcom nieczęsto się to udaje. Córka jest szczęśliwa, ja również. Tak bardzo chciałbym, aby wyrosła na dojrzałą i szczęśliwą kobietę, umiejącą stworzyć prawdziwy dom w przyszłości. Takie przekazy jak Twój i ten… Czytaj więcej »

informatyczny
Gość

Super artykuł ;)

Edyta
Gość

Bardzo ciekawe

4ozes
Gość

Rodzic jak psycholog,a z domu się biorą wzorce.

Gold Sush
Gość

Dzieci są bardzo spostrzegawcze.Mówmy im często że są kochane bo z domu wynoszą wzorce i powielają we własnym dorosłym życiu.Pozdrawiam.

OptymalnyKredyt.pl
Gość

Takie przekazy jak Twoje są godne naśladowania.Dziecko kocha,chce być kochane ale nie zagłaskane.

Zalukaj.org
Gość

Bezinteresowna pochwała,wszystkie dzieci chcą to usłyszeć.Czas spędzony z dzieckiem nigdy nie jest zmarnowany.Dzieci to skarb.Dobra robota.

Edei
Gość
Edei

A ja już trochę mam dość tych sztucznych, wyreżyserowanych przez psychologow formułek. Później dziecko idzie do szkoły, spotyka się z prawdziwym światem w szkole i dostaje nerwicy, bo mu kolega powie „zamknij się”, zamiast „chciałbym żebyś przestał teraz mówić”.

Anna
Gość

Świetny wpis! Dzieci potrzebują dobrego słowa, one mogą zmienić świat!

Kasia
Gość
Kasia

Ja właśnie mialam , mam takich rodziców.. zawsze musialam byc najlepsza a jak nie to mama mówiła np. Zobacz Twoja koleżanka Justyna dostala 5 i mogla sie nauczyć a Ty tylko 4. Nawet teraz gdy mam wlasne dziecko caly czas mowi mi jak mam go wychowywać..

InServis
Gość

Fajny tekst :)

Jacek
Gość

Kapitalne treści ,szkoda że nie umie tak pisać,

UzytecznySklep
Gość

Fajny wpis :)

kamagrasklep.com
Gość

Dzieciaki mają swoją wrażliwość i oczekiwania od rodziców. Te słowa chyba to potwierdzają.

Maciej
Gość

Kiedyś nie mówiło się o tym tak otwarcie, ale moc słów jest ogromna. Jednym słowem można podnieść kogoś na duchu ale również załamać. Skoro na nas dorosłych tak to działa to jak bardzo musi działać na dzieci.

SklepyNaPlus
Gość

Super wpis :)

Aneta Boritzka
Gość

Piękny artykuł, czasem można złapać się się na źle dobranych słowach – warto rozmawiać z dzieckiem zastanawiając się, co właściwego chce mu przekazać, by czuło się przy nas w pełni wartościowe – ez względu na to, że czasem popełniają błędy, czasem przegrywają, czasem zajmują drugie, czy 10 miejsce.

FirmyNaPlus
Gość

Super wpis, Pozdrawiam :)

waaldeczek
Gość

Ciekawe. czytałem zaciekawieniem. Wpis naprawdę wartościowy, dlatego polecę znajomym.
Z pewnością wrócę tu.

magdziula
Gość

W prawdzie nie mam jeszcze dziecka, ale wiadomości przydatne więc w razie czego wiem co i jak. Bardzo dziękuję!:-)

Monika
Gość

„Uwielbiam cię oglądać, gdy…” bardzo mądrze napisane. Nie musimy oceniać efektów.