Niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą współczesne wychowanie

Współczesne czasy są dla dzieci i ich rodziców prawdziwą rewolucją. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego co się wiąże z wychowaniem dziecka, wiemy na co zwracać uwagę, spędzamy z dziećmi zdecydowanie więcej czasu, a także coraz więcej rodziców stara się podchodzić do wychowania dziecka z wyrozumiałością, cierpliwością i szacunkiem. Coraz częściej widzi się dzieci traktowane podmiotowo, nie przedmiotowo. Po prostu jak ludzi. I to jest piękne.

Jednak w tym pędzie do zmiany i w poszukiwaniu lepszych rozwiązań, czasami bez głębszego przemyślenia odrzucamy metody z przeszłości, które jak się okazuje, nam samym dały bardzo dużo.

Czytaj dalej.

 

Jeśli dotarliście do tego momentu, to po pierwsze jest mi niezwykle miło. Byłbym też niezwykle wdzięczny, gdybyście uznali ten artykuł za warty udostępnienia dalej, bo dzięki temu będzie on miał szansę trafić do kogoś, kto być może również potrzebuje go przeczytać.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MartaMarta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość
Marta

Mimo ze nie popieram pana stylu wychowawczego z tym artykulem bardzo sie zgadzam.

Marta
Gość
Marta

Wszystko ma jakąś przyczynę. Jestem już nie najmłodsza (3 z przodu), ale trafiłam tak, że wychowywano mnie pod kloszem już wtedy, gdy nie było to jeszcze regułą. Dlaczego? Otóż moi rodzice, którzy w dzieciństwie nie mieli nad sobą prawie nigdy czujnego oka swoich rodziców, dostawali już w dzieciństwie „dorosłe” zadania, a gdy był na to czas spędzali go z rówieśnikami na drzewach lub na trzepaku, mnie odwozili do szkoły codziennie prawie do końca podstawówki. Nie pozwalali na nic. Spotkania z koleżankami po szkole? Tylko, jeśli koleżanki przyjdą do mnie, bo mnie do nich nie było wolno. To tylko kilka przykładów… Czytaj więcej »