Życzenia Wielkanocne

i ucieczka od świata.

Akumulatorki

Czy zdarzyło wam się kiedykolwiek stwierdzić, że macie wszystkiego dosyć? Nie jakiejś jednej konkretnej rzeczy. Wszystkiego. Bez jakiekolwiek ważnego powodu. Po prostu pojawiające się znikąd przytłaczające zmęczenie i poczucie bezsensu. Tak, jak gdyby w pewnym momencie, wyczerpały się wam baterie. Kiedy takie chwile przychodzą, muszę gdzieś uciec. Żeby się naładować.

Natura mnie wzywa

Nie mam jednego miejsca do którego uciekam. Wystarczy mi w zasadzie każde miejsce, w którym nie ma ludzi. Każde opuszczone miejsce, w którym głośno rozbrzmiewa cisza. Góry, lasy, plaże. Słowem pustelnie. To jest dla mnie, jak jakiś pierwotny instynkt. Na szczęście idealne miejsce mam zaledwie kilka minut spaceru od domu. I tym razem, postanowiłem zabrać ze sobą dzieci.

20140411_172218

Brak zasięgu jest tylko kolejną z zalet takiego wędrowania po górach i lasach.

20140411_173246

Niesamowicie zadbany jest ten teren. Mimo paru quadów i motocrossów, w dalszym ciągu jest naturalnie piękny.

„Naturalna” ciekawość

Ta wycieczka była już ponad tydzień temu, ale w takim dniu jak dzisiaj również czuje, że te miejsca mnie wzywają. W czasie wszystkich świąt, oprócz kontaktu z bliskimi, mam potrzebę kontaktu z naturą. Przejść się po lesie, wdrapać się na niewielki szczyt. Uwielbiam też momenty kiedy moje dzieci mogą obcować z naturą, dlatego staram się łączyć te momenty. Nagle wszystkie te niemądre pomysły, które pojawiają się w głowach dzieci, magicznie przemieniają się w najpiękniejszą formę ciekawości. A co to? A jak? A skąd się bierze? A kto zostawił taki ślad? W lesie mimo braku zabawek nie ma nudy, a chodzenie po górach nie jest ani trochę męczące.


20140411_170845

Życzenia od Blog Ojciec

Uwielbiam takie dni jak ten. Ciche, spokojne, rodzinne. Tego właśnie chciałbym również wam wszystkim życzyć. Abyście znaleźli czas, dla siebie i swojej rodziny. Żebyście na kilka godzin utknęli gdzieś na pustkowi, tylko w swoim towarzystwie. Żeby wysiadł wam prąd  Żeby wyłączyli wam Internet, wraz z wszystkimi social mediami, a wszystkie smartfony rozładowały się. Życzę wam, żebyście znaleźli tą magiczną chwilę w której, poza tymi, którzy są dla was najważniejsi, nie będzie nikogo innego. Niekoniecznie dzisiaj, niekoniecznie jutro. Szukajcie takich chwil przez cały rok. Wesołych Świąt Wielkanocnych.

Blog Ojciec

Jeśli dotarliście do tego momentu, to po pierwsze jest mi niezwykle miło. Byłbym też niezwykle wdzięczny, gdybyście uznali ten artykuł za warty udostępnienia dalej, bo dzięki temu będzie on miał szansę trafić do kogoś, kto być może również potrzebuje go przeczytać.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o