25 wartościowych gier i aplikacji przeznaczonych dla dzieci (na urządzenia mobilne)

Subiektywna lista sprawdzonych przeze mnie aplikacji na urządzenia mobilne.

Do tekstu i polecanych aplikacji przejdziemy za chwilkę, ale jeśli szukacie wartościowej i aktualnej wiedzy na temat gier komputerowych, zdecydowanie polecam zajrzeć tutaj:

Z jednej strony zauważyłem, że wielu ludzi demonizuje technologię i chowa ją przed swoimi dziećmi, a z drugiej strony coraz częściej widzi się dzieci wprost przylepione do ekranów komórek czy tabletów. Często też słyszę pytania czy pozwalać dzieciom z tego korzystać?

No więc właśnie. Pozwalać? A jeśli tak, to gdzie znaleźć jakiś złoty środek?

Ja natknąłem się kiedyś na takie zdroworozsądkowe powiedzenie dotyczące jedzenia: „to rodzic decyduje co ląduje na talerzu dziecka, a to ono decyduje co z tego talerza zje” i wtedy też zacząłem się zastanawiać czy aby analogiczna zasada nie sprawdziła się właśnie przy technologii. W końcu jeśli wybierzemy odpowiednią „zawartość”, to z jednej strony nasze dzieci nie będą czasu przed ekranem spędzać bezproduktywnie, a z drugiej strony będą potrafiły się poruszać po świecie, którzy przecież otacza je z każdej strony.

Dodatkowo okazuje się, że współczesna technologia może nas w tym wspomóc. Do stworzenia tego wpisu zostałem zaproszony przez markę Huawei, która użyczyła mi na czas testów tablet HUAWEI MediaPad M3 Lite, abym sprawdził co ciekawego w nim drzemie. W jaki jednak sposób tablet mógłby nam pomóc w zdroworozsądkowym podejściu do tematu technologii w rękach dzieci?

Otóż ten konkretny ma wbudowany dedykowany „kącik dziecięcy”, z indywidualnym kontem dla każdego dziecka, które możemy dowolnie personalizować – możemy ustalić do jakich aplikacji ma dostęp (początkowo jest to rysowanie, aparat i dyktafon, przy czym wszystkie dzieła naszych dzieci zapisują się w osobnych albumach), czy ma dostęp do internetu oraz dodatkowo ustawić konkretną ilość czasu, po jakim tablet poinformuje, że to już koniec (co też z doświadczenia stwierdzam, działa znacznie lepiej, niż rodzic przypominający „koniec czasu”, bo jednak z tabletem ciężej się kłócić :).

Nie przedłużając jednak i przechodząc do tego, w co taki „dziecięcy kącik” warto wyposażyć, przedstawiam listę 25 najciekawszych moim zdaniem aplikacji:

Przy okazji przestrzegam również, że zdecydowana większość gier, która jest bezpłatna, zawiera w sobie reklamy, więc warto wziąć to pod uwagę i nauczyć dziecko jak ich unikać (np. grając bez połączenia z siecią) albo wykupić pełną wersję gry.

Gry dla dzieci 2+

1. Avokiddo Emotions.

Na początku nie byłem pewny tej gry, bo spodziewałem się czegoś mocno dojrzałego (w końcu „emocje” w nazwie zobowiązują), a trafiłem na grę, w której mamy zabawne zwierzęta, tym zwierzętom może dać różne przedmioty i jak damy np. żyrafie czekoladę, to ona ją ugryzie, a później się krzywi. Zupełnie nie tego się spodziewałem. Jeśli jednak do takiej gry dołączymy dorosłego, który z małym dzieckiem będzie jednocześnie rozmawiał o reakcjach owych zwierząt, o śmiechu, o smutku, o obrzydzeniu itp. to już gra jak najbardziej spełnia swoje oczekiwania i jest dobrym pretekstem do nauki i rozmów o emocjach.

Cena: 12,99 zł. Link.

2. Kids Brain Buddy

Seria gier dla najmłodszych, w których mamy do wyboru Dopasowywanie (czyli mamy dopasować obrazki kolejno do jednego z dziewięciu dostępnych), Układanie (czyli dopasowujemy obrazek do jego cienia), Gra Pamięciowa (czyli memory) i Różnice (czyli wyszukujemy, który z dziewięciu obrazków różni się od pozostałych). Do tego wszystkie gry są z czasem coraz trudniejsze, więc nawet nieco starszym dzieciom może się spokojnie spodobać.

Cena: bezpłatna. Link.

3. Logic Free.

Podobnie jak w powyższej grze, mamy tutaj cztery tryby rozgrywki: Labirynt (przeprowadzamy jeżyka przez labirynt), Listonosz (alternatywna wersja labiryntu), Sudoku oraz Rytm (oba polegają na dopasowaniu kolejnych przedmiotów do pewnego wzoru). Jednocześnie cztery tryby rozgrywki powodują, że różne gry mogą stanowić wyzwanie także dla nieco starszych. Wysiłek intelektualny zapewniony.

Cena: bezpłatna. Link.

4, 5, 6 i 7. My PlayHome Lite, Toca Hospital, Pepi Super Stores, Dr Panda.

Wymieniłem aż cztery różne gry w jednym punkcie, bo chociaż wszystkie różnią się klimatem, to jednak we wszystkich idea jest bardzo podobna i przypomina zabawę domkiem dla lalek. Otóż dostajemy miasto, dom, szpital, sklep czy posterunek policji i możemy w nich wchodzić w dowolne interakcje z ludźmi i przedmiotami. Jednocześnie każda z tych gier (Playhome, Toca, Pepi czy Dr Panda), mają mnóstwo swoich alternatywnych wersji, co w sumie daje aż kilkadziesiąt różnych gier (jak nie kilkaset). Szczególnie polecam dla dzieci, które nie lubią ograniczeń :)

Cena: różnie (zależy od konkretnej gry).

Gry z serii My PlayHome link.

Gry z serii Toca link.

Gry z serii Pepi link.

Gry z serii Dr Panda link.

8. Play & Learn/Baby puzzles & games

Gra dla najmłodszych, która pomoże im nauczyć się rozpoznawania właściwych kształtów, kolorów oraz segregowania przedmiotów wg ich rozmiaru. W bezpłatnej wersji są tylko cztery etapy, ale to zdecydowanie wystarczy, aby zdecydować czy jesteśmy zainteresowani całością.

Cena: bezpłatnie (4 pierwsze etapy)/13,99 zł (całość). Link.

9. Puzzles for Kids.

Bardzo prosta i jednocześnie jedna z ładniejszych gier w tym zestawieniu, która uczy dopasowania przedmiotów do odpowiadających im kształtów. Bardzo intuicyjna, także nawet najmłodsi sobie poradzą.

Cena: bezpłatna. Link.

Gry dla dzieci 4+

10. 123s ABCs Handwriting.

Gra, która może być fajnym wsparciem nauki zapamiętywania oraz pisania liter i cyfr. Nie ma tutaj ocen czy wskazywania błędów, więc można ćwiczyć do woli i bez stresu.

Cena: bezpłatna. Link.

11. Creator Islands.

Gra z serii Lego, w której z rozsypanych elementów budujemy kolejno różne budowle i zwierzęta na wyspie, a one z kolei pomagają nam odkrywać kolejne wyspy i kolejne konstrukcje. Jako, że jest to creators, czasami musimy jedne budowle przebudować na inne, aby rozwiązać jakiś problem, także pewne wyzwania też się pojawiają.

Cena: bezpłatna. Link.

12. Hedgehog Free.

Interaktywna bajka opowiadająca przygody jeżyka. Pomiędzy kolejnymi etapami historii pojawiają się różne zadania, w których musimy pomagać jeżykowi i budować razem z nim jego historię.

Cena: bezpłatna. Link.

13. Lego Juniors Create & Cruise.

Chyba pierwsza gra z serii Lego, jaka powstała na telefony, teraz w odświeżonej wersji. Celem gry jest pokonanie trasy i zebranie znajdujących się na nich klocków. Po każdym etapie zdobywamy dodatkowe elementy wyposażenia pojazdu (łącznie z takimi, które pozwalają przerobić go na helikopter czy statek) i przechodzić kolejne etapy.

Cena: bezpłatna. Link.

14. Logicland Free.

Gra logiczna, w której odkrywamy kolejne elementy układanek, a żeby to zrobić, za każdym razem musimy wykonać kilka zadań logicznych, często przypominających te, jakie widzimy na testach inteligencji. Mnie, jako miłośnika takich testów (i gorącego wyznawcy logiki), szczególnie urzekła.

Cena: bezpłatna. Link.

15. Polska inspiruje.

Edukacyjna gra, w której poznajemy znanych Polaków oraz ich dokonania. Razem z Marią Skłodowską-Curie będziemy robili eksperymenty w laboratorium, a z Mikołajem Kopernikiem wprawimy Ziemię w ruch. Jedynym minusem jest to, że w sumie jest tylko 8 znanych Polaków, ale może w przyszłości pojawią się kolejni.

Cena: bezpłatna. Link.

16. Rube’s Lab.

Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta Incredible Machines (to chyba na Amigę było), ale Rube’s Lab jest grą bardzo do niej podobną. Czyli dostajemy planszę, w której najczęściej musimy coś wprawić w ruch, przesunąć, bądź w taki sposób pokierować, aby wykonać postawione przed nami zadanie. W związku z tym, że gra jest dość otwarta nie ma jednego słusznego rozwiązania i czasami przesunięcie jakiegoś przedmiotu o milimetr, może przesądzić o sukcesie lub porażce.

Cena: bezpłatna. Link.

Gry dla dzieci 6+

17. Bit by bit.

Za pomocą strzałek, sprężynek i jeszcze innych elementów, musimy doprowadzić naszego ludka (lub ludki w późniejszych etapach) do miejsca docelowego. Świetny wstęp do nauki programowania (rozwój umiejętności planowania i logicznego myślenia dostajemy w pakiecie).

Cena: bezpłatna. Link.

18. Hook.

Banalna – takie było pierwsze określenie tej gry przez moje dzieci. Po czym gdzieś w okolicy 10 poziomu miny im zrzedły, bo okazało się, że poziom skomplikowania bardzo szybko rośnie. Celem tej gry jest schowanie tytułowych „haków” w takiej kolejności, aby żaden z nich nie zahaczył o inny. Im jednak dalej, tym bardziej skomplikowane i zakręcone bywają owe haki i przy około dwudziestym etapie nawet ja zaczynałem mieć problem.

Cena: 2,99 zł. Link.

19. Monument Valley.

Piękna, urokliwa i z cudowną melancholijną muzyką, która buduje niesamowity klimat. Gra, w której będziemy musieli łamać prawa grawitacji czy logiki, aby przeprowadzić naszą postać do końca etapu. Jeśli szukamy czegoś, co rozwinie myślenie „pozapudełkowe”, to nie mogliśmy lepiej trafić.

Cena: 18,99 zł. Link.

20. Shadowmatic

Ogromne prywatne zaskoczenie u mnie osobiście, bo nie sądziłem, że ktoś może wymyślić coś tak… fantastycznie nietypowego. Otóż mamy pewien dziwny, a nawet bardzo dziwny przedmiot i musimy tak nim obracać, aby cień przez niego rzucany na ścianę przypominał określony przedmiot (np. króliczka, rybę czy czajnik). Łatwe to nie jest, ale genialnie pobudzające wyobraźnie przestrzenną.

Cena: bezpłatna. Link.

21. Thinkrolls: Kings and Queens.

Platformówka, w której tworzymy własnego stworka, a następnie, by pokonać nim kolejne etapy, musimy używać m. in. luster (oczywiście skomplikowanego ich systemu), dźwigni czy też kół zębatych, poruszających poszczególnymi elementami na planszy i otwierającymi kolejne przejścia czy pokonującymi inne przeszkody. Gra ma też dwa poziomy trudności (5-8 lat i 8+).

Cena: bezpłatna. Link.

22. Zgadnij co to?

Gra, którą znacznie łatwiej jest pokazać, niż o niej opowiedzieć, ale i tak spróbuję. Dostajemy obrazek, który jest interpretacją znanego powiedzenia i musimy je ułożyć z podanych poniżej liter (co też bywa pewną podpowiedzią). Kreatywność i wyobraźnia pracują przy tej grze na najwyższych obrotach.

Cena: bezpłatna. Link.

Gry dla dzieci 8+

23. Duolingo.

Jedna z dwóch w tym zestawieniu aplikacji, która z założenia nie jest grą, lecz aplikacją edukacyjną ze sporymi elementami grywalizacji (nagradzania za postępy w nauce). Duolingo służy do nauki języków (jeśli znamy tylko polski, to możemy się w niej nauczyć jedynie angielskiego, ale jeśli znamy angielski, to możemy się nauczyć jednego z ponad dwudziestu języków), a dzięki temu, że na różne sposoby co chwile motywuje odbiorcę, jest szansa, że nie porzucimy tej nauki tak szybko jak ma to miejsce w przypadku innych kursów.

Cena: bezpłatna. Link.

24. Squla.

Druga z tych tzw. „nudnych aplikacji”, która jednak podobnie jak w przypadku Duolingo, przyciąga dzieci dzięki systemowi grywalizacji. Nauka z klas 1-6 z praktycznie wszystkich przedmiotów i do tego na bieżąco aktualizowana podana w takiej właśnie formie powoduje, że dzieci, które w szkole niejednokrotnie nie lubią jakiegoś przedmiotu, tutaj chętnie się z nim zapoznają. Jak dla mnie to trochę jak magia, ale działa, więc uważam, że warto :)

Cena: bezpłatna. Link.

25. World Rescue.

Gra o nieco dojrzalszej idei niż wszystkie poprzednie wymienione, a dotyczy ona dbania o naszą planetę. Zaczynamy w Kenii, gdzie pomagamy m. in. dotrzeć ludziom do szpitali, a następnie przenosimy się do Norwegii, Brazylii, Indii i Chin i w każdym z tych krajów uczymy się tego w jaki sposób możemy przyczynić się do opieki nad wspólnym dobrem jakim jest Ziemia. Gra pokazuje też jak diametralnie różne mogą być problemy z jakimi spotykają się ludzie z różnych krajów.

Uwagi: żeby zrozumieć przekaz gry w pełni, wymagana jest znajomość języka angielskiego, dlatego też dałem 8+.

Cena: bezpłatna. Link.

Mamy wpływ na to co pokazujemy naszym dzieciom

Jeśli po tym wpisie chciałbym zostawić jedną myśl, to byłoby nią to, że ważniejsze od tego „czy” korzystamy z technologii jest to „w jaki sposób” z niej korzystamy. Szczególnie, że nie żyjemy na początku rewolucji technologicznej, gdzie wszystko było nowe i niesprawdzone, lecz żyjemy w czasach jej rozkwitu i naprawdę sporo wartościowych treści się już w tym świecie narodziło, a nawet już sami producenci, jak chociażby wspomniany wcześniej Huawei i ich „kącik dziecięcy”, też zaczynają wychodzić na przeciw oczekiwaniom rodziców.

Jeśli zatem mamy coś dla naszych dzieci wybrać, to w mojej opinii zdecydowanie lepiej jest wybrać coś, co ma też w sobie jakąś wartość dodaną, a nie tylko samą rozrywkę i co może się naszemu dziecku w przyszłości przydać (czy to w postaci wiedzy czy umiejętności).

PS. Jeśli tylko macie jakieś swoje sprawdzone aplikacje warte polecenia, to będę zobowiązany. Dobrem należy się dzielić :)

Nie ukrywam, że ten wpis wymagał ode mnie ogromnego nakładu pracy, więc jeśli wam się spodobał, to będę zobowiązany za jego udostępnienie – szczególnie jeśli znacie kogoś, kto też mógłby z jego zawartości skorzystać.

61
Dodaj komentarz

avatar
42 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
54 Comment authors
PiotrekAnnaMateuszNieJolkaDawid Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewa Redlarska
Gość
Ewa Redlarska

Dzięki – niektóre gierki na pewno ściągnę dla moich szkrabów :)

Gwidon Naskrent
Gość
Gwidon Naskrent

„działa znacznie lepiej, niż rodzic przypominający „koniec czasu”, bo jednak z tabletem ciężej się kłócić”

Serio? Przetestowałem aplikacje limitujące czas korzystania z urządzenia (tu akurat w komórce) i sam doszedłem do wniosku, że wkurzałoby mnie, gdyby blokada wyskoczyła w połowie levelu czy innym niesprzyjającym momencie. A takie inteligentne żeby temu zapobiec niestety nie są – musiałyby być to mechanizmy wbudowane w konkretny soft.

Kamil Nowak
Gość

Jest trochę racji w tym co piszesz. Niemniej gra się nie wyłącza całkowicie i jeśli rodzic tak zdecyduje, to może uruchomić grę jeszcze na chwilę po wpisaniu hasła.

Gwidon Naskrent
Gość
Gwidon Naskrent

Racja, ale aplikacja nie powoduje zatrzymania działania gry, po prostu blokuje ekran – zanim rodzic zdąży wpisać hasło, dziecko straci życie, przegra partię itd. Frustracja zrozumiała.

Nie ma innego sposobu niż nauczyć dziecko (takie które rozumie upływ czasu, więc czterolatka raczej nie), że gramy x minut albo ileś tam leveli/misji/rozgrywek (jeśli mają mniej więcej identyczną długość).

Kamil Nowak
Gość

Na szczęście w żadnej z powyższych gier nie gra się na czas, więc nie występują tam opisane problemy ;) a przy starszych dzieciach, które już w takie bardziej emocjonujące gry spokojnie mogą zagrać i się nie denerwować, to jak najbardziej ustalony czas powinien zadziałać bez dodatkowych „blokad”.

Patryk
Gość
Patryk

Z doswiadczenia wiem, ze latwiej dzieciom przerwac gdy taka przerwe sie zapowie, np. „za 5 minut koniec”. W tej blokadzie nie ma takiej opcji?

Magdalena
Gość
Magdalena

Tak, wyswietla się kilka razy: za 15min,za 5 min..

Janek Sielicki
Gość
Janek Sielicki

Dzięki! Zrewanżuję się poleceniem dwóch gier na konsole/PC (sześciolatek gra z pomocą, czterolatka uwielbia patrzyć i komentować). LEGO (w naszym przypadku Star Wars) oraz przecudowne ABZU.

Kamil Nowak
Gość

LEGO uwielbiamy, zarówno Star Wars jak i Marvel, a ostatnio polecam też gorąco LEGO Worlds :) Natomiast o ABZU pierwszy raz słyszę, ale już się zauroczyłem i na pewno się w nią zaopatrzę, dzięki! :)

Zofia Biała
Gość

W sumie sama się zastanawiam. Sama czytałam dużo książek już w przedszkolu (wróbelek Elemelek, komiksy z Relaxu, bajki), i gdyby teraz ktoś stworzył coś w rodzaju polskiej książki multimedialnej dla sześcio-siedmiolatków, np. częściowo interaktywny komiks, książkę z animowanymi ilustracjami… czy znasz może coś takiego?

Kamil Nowak
Gość

Myślę, że jeśli chodzi o interaktywną bajkę, to pozycja dwunasta powinna się sprawdzić :)

Robert Turski
Gość
Robert Turski

Od siebie dorzucę Mekorama:)

Właśnie kończymy Kompendium gier wideo dla rodziców w pdfie na podstawie naszych szkoleń z dziećmi w regionie, opis tych najbardziej popularnych pod kątem wartości. Chętnie się podzielę, jak ktoś będzie chciał:)

Kamil Nowak
Gość

Wrzuć jak będzie :)

Robert Turski
Gość
Robert Turski

Ok, w kontakcie:)

Wojtek
Gość

Też poproszę!

Justyna Kiluk
Gość
Justyna Kiluk

Ja również poproszę

Joanna
Gość
Joanna

Czy mozna zapoznac się juz z takim kompedium?
Z góry dziękuje.

Pozdrawiam
J.

Aneta
Gość
Aneta

Czy mogłabym poprosić o kompendium?

jakub
Gość
jakub

poproswze

Paulina
Gość
Paulina

Ja również

Kasia Łopuszyńska
Gość
Kasia Łopuszyńska

Ja polecam jeszcze Think!Think! i Puzzlerama ;)

Pawel
Gość
Pawel

Jeszcze nie kupiłem ale ta seria 3 gier do nauki języka angielskiego dla najmłodszych wyglada obiecując. Chciałbym ją pobrać dla moich 4-latków. Czy ktoś miał z nią doczynienia? https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/learning-time-with-timmy-pack

Joanna Markiewicz
Gość
Joanna Markiewicz

Bardzo fajna jest też Hoopa City.

Jadwiga Jankowiak
Gość
Jadwiga Jankowiak

Polecam Quiver, wprawdzie ja mam iPada ale sądzę, że na inne systemy też będzie działał. Aplikacja polega na tym, że drukujemy kolorowankę. Dzieci ją kolorują, a następnie przy pomocy aplikacji samochody/zwierzęta ożywają na ekranie :) Dzieci mają niezwykła frajdę z tego, a przy okazji cwiczą grafomotorykę reki. Ponadto możemy znaleśc kolorowanki typowo edukacyjne typu siatka figur geometrycznych, które po szczytaniu tworzy figurę przestrzenną, czy plan kontynentów, które po najechaniu iPadem tworzą globus. Polecam dla starszych i młodszych :)

Robert Turski
Gość
Robert Turski

Działa też na Androidzie. Dobry produkt, są podobne, ale nie takie fajne.

suvroc
Gość
suvroc

Istnieją też „gry” dla młodszych dzieci :-) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.diwebsity.contrastcards

Jowita Damaszek
Gość
Jowita Damaszek

ja jestem przeciwna dawaniu dziecku elektroniki bo potem nie można ich od niej odciągąć.

Odpowi Adam
Gość
Odpowi Adam

Oczywiscie. Przypomne, ze np. telewizor to rowniez elektronika.
Z tego samego powodu nie nalezy dawac dziecku slodyczy!

News Letter
Gość
News Letter

Polecam Booki dla najmłodszych – dużo kolorowych, naturalnych zdjęć np. zwierząt egzotycznych: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kj.games.educational.booki.discoverer

Gierki
Gość

Dla młodych dzieciaków przede wszystkim gry rozwijające umysł, jakieś fajne, logiczne w określonym przedziale wiekowym.

Google
Gość

„Rocket Craze 3D” najlepsza gra na swiecie!

Aleksandra
Gość
Aleksandra

Bardzo przydatne opracowanie – wykorzystam i polecę innym :)

Marta
Gość
Marta

bardzo dziękuję za artykuł, syn dostał telefon i zaczął grać w gry bez ładu i składu. teraz będę mogła mu coś fajnego podpowiedzieć.

Ania
Gość
Ania

A ja szukam podobnej listy, ale apek do zainstalowania na XP bez dostępu do netu. Jakieś propozycje

Ecola
Gość
Ecola

Jazz jackrabbit 2.

Akcesoria GSM
Gość

Na pewno skorzystam z listy i parę gier ściągne na swój telefon! :)

Ronja
Gość
Ronja

Niestety link do aplikacji polska inspiruje jest nieaktywny ?

Jolka
Gość
Jolka

Szkoda, że przy tego rodzaju promocyjnych artykułach nie ma informacji w jaki sposób działa światło monitora (LED) na wzrok dziecka, dlaczego może powodować jaskrę itd. Może warto przejrzeć badania Portugalczyków, Anglików (uczelnie robiły na ten temat badania- są dostępne w internecie). Gry internetowe dla dwulatków? :DDDD Nic dziwnego, że potem jedyną sprawność, jaka osiągają to jest sprawność jednego palca :( I potem logopeda, okulista, fizjoterapeuta, psychiatra… Może by Pan zrobił wywiad z kilkoma psychologami współpracującymi z dziećmi i nastolatkami- jakie jest ich zdanie? Jak to mówi moja kumpela: nie ma tańszej niańki niż tablet czy komputer :(((

NieJolka
Gość
NieJolka

Takie fobie się leczy.

Ilona
Gość
Ilona

Ojciec a możesz zaproponować coś nie na tablet czy komórkę? Ja swoim dzieciom nie udostępniam jeszcze tych przedmiotów i wolałabym by grały i uczyły się na jakiś np planszówkach

Maciek
Gość

Poleciłbym Cut The Rope i wszelkie gry mobilne, które z jednej strony są kolorowe, ładne, a z drugiej czegoś uczą. Z tej listy kojarzę Creator Islands, grywam w nią czasami z moją małą :)

Michał
Gość
Michał

Witam czy istnieje jakaś uaktualniona wersja tego wpisu

Sandra98
Gość
Sandra98

Bardzo fajna jest gra Fitkiddo. Dobry sposób by zachęcić dziecko do jedzenia owoców.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Super dzięki

Aleca
Gość
Aleca

Można by było odświeżyć ten wpis bo wielu z tych aplikacji nie znalazłam ani na tel ani na tablet :/

Jurek
Gość
Jurek

Ja polecam Scratch Jr. Można się uczyć podstaw programowania.

Kasia
Gość
Kasia

Polecam serię gier Fox and Sheep np. Animal Doctor czy Fire Station, Little Hospital, bardzo ładna animacja, cudne gierki dla maluchów.

Marcin
Gość
Marcin

Polecam wszystkie gry fimy Filimundus szczegolnie Patsons Inventions i Inventioneers, moje 5 letnie blizniaki uwielbiaja te gry

Jacek
Gość
Jacek

Bardzo fajna gra dla małych dzieci. Jeździsz autkami takimi jak straż pożarna, policja, wyścigówki.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.CuteBunny.KidsSuperTown

ograjmy
Gość

ciekawe zestawienie, pozdrawiam!

Anna
Gość
Anna

Witam, czy do tych gier potrzebny jest internet?
Bardzo fajny wpis.

Maciek
Gość
Maciek

Ponieważ wpis wysoko pozycjonuje się w Google na hasło „wartościowe gry”, warto byłoby uaktualnić listę. Część z tych aplikacji, np. LEGO, już nie istnieje :(

Aga
Gość
Aga

Świetne zestawienie! Dzięki!!!

Kamila
Gość

Bardzo praktyczny wpis. Rzeczywiście, rodzicom trudno znaleźć złoty środek jeśli chodzi o elektronikę. Fajnie by było, gdyby się to udało.

Marek
Gość
Marek

Polecam vision głosowy asystent świetna apka, dla dzieci, dla całej rodziny :)

Olina
Gość
Olina

Tu trochę mniej, ale niektóre się nie pokrywają. A są fajne! https://www.zaprogramowani.com/blog/10-stron-do-nauki-kodowania-dla-dzieci/

strefa gracza
Gość

Mnie to najbardziej zastanawia, jak to jest że w większości gier czy aplikacji edukacyjnych dla dzieci jest napchane tyle reklam. W Google Play w sekcji polecanych przez nauczycieli gier są same aplikacje z reklamami lub mikropłatnościami. Jeżeli dziecko gra na telefonie rodzica, łatwo może dokonać zakupu bez wiedzy dorosłego. Dzięki za zestawienie, chętnie przetestujemy, czy te apki i gierki są lepsze od tych co my znaleźliśmy.

Dawid
Gość

Wszystkie przydatne, dziękuję. Dzieciaki będą miały dużo radości!

Mateusz
Gość
Mateusz

Jak chcecie Polską grę bez raklam i zakupów w aplikacji, która jest fajna i nie wymaga dostępu do internetu to sobie wyszukajcie FunEduFarm

Anna
Gość
Anna

Bardzo polecam gry na PC Reksio. Bardzo zabawne, zróżnicowany poziom trudnosci. Raczej dla dzieci 8 plus.

Piotrek
Gość
Piotrek

Dzięki. Czy można prosić o propozycję gier dla Dzieci od 9 lat w górę?